ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
ilość miejsc ograniczona
REJESTRACJA

zaproszenie

 

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego, serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej, dziesiątej już edycji

Śląskich Spotkań Kardiochirurgii z Kardioanestezjologią,
corocznej konferencji Sekcji Kardiotorakoanestezjologii PTAiIT


Nasze tegoroczne spotkanie odbywać się będzie w bardzo szczególnej sytuacji, w warunkach trwającej pandemii COVID-19. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w Polsce pod koniec listopada 2020 roku. Jesteśmy już jednak nieco zmęczeni brakiem interakcji z uczestnikami, którego doświadczamy wszyscy od wielu miesięcy podczas konferencji odbywających się całkowicie on-line. Wybór optymalnej formuły dla naszego spotkania nie był więc dla nas łatwy.


Po dokładnej analizie sytuacji, w tym roku zdecydowaliśmy się ostatecznie zaproponować Państwu formułę konferencji hybrydowej, która będzie stanowiła połączenie konferencji stacjonarnej (dla ograniczonej liczby uczestników) i konferencji odbywającej się w trybie on-line (dla wszystkich pozostałych chętnych).


Jak planujemy bezpiecznie zorganizować taką konferencję? Nasza koncepcja nie wydaje się szczególnie skomplikowana. W chwili obecnej miasto Katowice znajduje się w „zielonej” strefie zagrożenia epidemiologicznego. Jeżeli taka sytuacja się utrzyma, konferencja zostanie zorganizowana w Katowicach na terenie hotelu Angelo, jednak zgodnie z restrykcyjnymi zasadami obowiązującymi normalnie w strefie „żółtej”. Oznacza to między innymi radykalne ograniczenie liczby tych uczestników, którzy chcieliby wziąć udział w naszym spotkaniu w formie stacjonarnej. Zaznaczamy przy tym, iż w każdej innej sytuacji (tj. w przypadku niespodziewanego przesunięcia miasta Katowic do strefy „żółtej” lub „czerwonej”), konferencja odbędzie się wyłącznie w trybie on-line.


Dla zwiększenia bezpieczeństwa naszego spotkania, planujemy też podjęcie szeregu dodatkowych działań. Uczestnicy, których miejsce zamieszkania znajduje się w strefie „żółtej” lub „czerwonej” będą mogli wziąć udział w konferencji wyłącznie w trybie on-line. Każda z firm uczestniczących w konferencji będzie mogła oddelegować na nasze spotkanie tylko jednego przedstawiciela, a przekaz ze stanowisk wystawowych zostanie włączony do przekazu on-line w czasie przerw pomiędzy sesjami. Podczas trwania spotkania nie odbędą się żadne spotkania o charakterze integracyjnym. Na terenie całego obiektu zostaną wprowadzone rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, które obowiązują podczas organizacji tego rodzaju spotkań.


Podczas konferencji postaramy się poruszyć kilka istotnych dla naszego środowiska zagadnień. Zachęceni doświadczeniami z ubiegłorocznej konferencji, zaproponujemy Państwu kolejną interaktywną sesję edukacyjną poświęconą aktualnym wytycznym EACTS, dotyczącym prowadzenia pooperacyjnej farmakoterapii u chorych po zabiegach kardiochirurgicznych, a po przedstawieniu wykładów przeprowadzimy quiz z przypadkami i interaktywne głosowania z udziałem wszystkich uczestników. Tradycyjna „sesja ECMO” zostanie w tym roku poświęcona wyłącznie zastosowaniu ECMO w konfiguracji tętniczo-żylnej, ponieważ obserwujemy że to właśnie w tym obszarze dokonuje się obecnie najszybszy postęp. Zdajemy sobie jednak sprawę, że temat ten może nie być przedmiotem zainteresowania wszystkich uczestników, stąd równolegle zaproponujemy Państwu alternatywną sesję poświęconą najważniejszym zagadnieniom z pogranicza kardio- i torakoanestezji.


W kolejnym dniu czeka nas poranny przegląd publikacji powstałych lub powstających na bazie Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych (KROK). Po tym wprowadzeniu zaplanowaliśmy długą, bo aż czterogodzinną (!) dyskusję z udziałem wszystkich uczestników, podczas której wymienimy się naszymi doświadczeniami dotyczącymi pandemii COVID-19.


W imieniu swoim, Zarządu Sekcji Kardiotorakoanestezjologii PTAiIT oraz Komitetu Organizacyjnego i Naukowego 10 SSKK, serdecznie zapraszam Państwa do uczestnictwa w naszej konferencji!

 

Dr hab.n.med. Paweł Nadziakiewicz

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego 10 SSKK

Przewodniczący Sekcji Kardiotorakoanestezjologii PTAiIT

 

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.