ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
ilość miejsc ograniczona
REJESTRACJA

zaproszenie

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego, serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej, ósmej już edycji

Śląskich Spotkań Kardiochirurgii z Kardioanestezjologią,
corocznej konferencji Sekcji Kardiotorakoanestezjologii PTAiITTe bardzo potrzebne naszemu środowisku ogólnopolskie konferencje naukowe osiągnęły swój dzisiejszy poziom i rangę dzięki zaangażowaniu wielu znakomitych wykładowców. Obecną popularność naszych spotkań zawdzięczamy też inwencji i zaangażowaniu prof. dr hab. n. med. Łukasza Krzycha, który wraz z zespołem współpracowników opracowywał koncepcję kolejnych edycji konferencji, a następnie czuwał nad ich prawidłową realizacją.

 

Ostatnio ukonstytuował się nowy Zarząd Sekcji Kardiotorakoanestezji PTAiIT, nadszedł więc naturalny czas na pewne zmiany, jednak uspokajamy - nie przewidujemy żadnej rewolucji. Stawiamy na kontynuację i stabilny, dalszy rozwój. Pragniemy zapewnić Państwa, że Zarząd Sekcji Kardiotorakoanestezjologii PTAiIT w obecnym, nowym składzie nie tylko zamierza utrzymać tradycję corocznych spotkań, ale też jeszcze bardziej niż do tej pory starać się włączyć do udziału w nich pielęgniarki i perfuzjonistów, a więc tych przedstawicieli zawodów medycznych z którymi również współpracujemy na co dzień w naszej pracy. Może się to wiązać z istotnym zwiększeniem liczby uczestników, więc dla zapewnienia Państwu komfortu postanowiliśmy przenieść nasze spotkania do znacznie większego, oddalonego zaledwie o kilkanaście kilometrów Hotelu „Stok” w Wiśle.

 

Tematyka dotychczasowych konferencji tradycyjnie obejmowała zawsze różne ważne dla naszego środowiska zagadnienia, ale podczas każdej kolejnej edycji jeden temat był zwykle dominujący. W tym roku będzie dokładnie tak samo.

Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po szczególnie ważny dla naszego środowiska temat utleniania pozaustrojowego (ECMO).

Zastosowanie tej technologii budzi wciąż wielkie emocje, oraz potrafi przynosić zarówno spektakularne sukcesy, jak i bolesne porażki.

 

Wiemy, że wiele polskich ośrodków ma już spore doświadczenie w zastosowaniu tej metody leczenia. Uznaliśmy więc, że nadszedł czas, aby we własnym gronie wymienić się naszymi doświadczeniami w tej dziedzinie oraz omówić wszystkie trudne problemy, na które można natrafić podczas prowadzenia terapii z użyciem ECMO. Liczymy, że zaproponowana przez nas tematyka spotkania spotka się z Państwa dużym zainteresowaniem.

 W imieniu swoim i obecnego Zarządu Sekcji Kardiotorakoanestezjologii
serdecznie zapraszam Państwa do Wisły!

 

Dr hab.n.med. Paweł Nadziakiewicz

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego 8 SSKK

Przewodniczący Sekcji Kardiotorakoanestezjologii PTAiIT

 

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.